Кількість
|
Вартість
|
||
|
Макадамія в шкаралупі
Країна виробник - Китай
Дата пакування - 02/2024
Термін придатності - 02/2026
Фасування 0,25 кг, 0,5 кг
Товар пакований у заводські паковання по 0,5 кг, також можна купити у фасуванні 0,3 кг, ми вакуумуємо товар самі, це подовжує термін придатності товару.
Ключик йде в кожній упаковці від 0,5 кг.
Енергетична цінність 100 г - 720 кКал
Харчова цінність 100 г: білки - 7,9 г; жири - 75,8 г, вуглеводи - 5,2 г
Горіх росте в тропічному кліматі, і вважається одним із найбільш "примхливих" - часто зазнає нападу шкідників, а дерево плодоносить лише на десятому році. Саме це робить його відносно рідкісним і підвищує цінність. У якій би країні ви не перебували, макадамія завжди буде найдорожчим горіхом.
Усередині твердої оболонки макадамії знаходиться м'яка серцевина з ніжним солодкуватим смаком. Для його посилення горіх виварюють у ванілі. У нього особливий запах, який поєднує нотки шоколаду та кави.
Тверда оболонка при розколюванні пошкоджує ніжну серцевину. Горіх не так просто відкрити, його шкаралупу не проб'єш молотком, тому під час збирання врожаю кожен горіх надпилюють спеціальною пилкою, і до горішків завжди йде ключик, який полегшує процес розкриття горіха.
Склад. Макадамія містить велику кількість поживних речовин. Найбільше в ній вітамінів групи В, вітамін Е і РР, а також мінералів: кальцій, селен, мідь, фосфор, цинк, калій. Як і в інших горіхах, у макадамії висока концентрація жирних кислот.
Корисні властивості. Макадамія має на організм людини різнобічний вплив:
- є потужним антиоксидантом, завдяки високому вмісту флавоноїдів ефективно бореться із запальними процесами;
- нормалізує роботу нервової системи;
- знижує ризик хвороб серця;
- підтримує м'язовий тонус;
- захищає від діабету і метаболічного синдрому;
- збільшує тривалість життя;
- виступає профілактичним засобом проти захворювань суглобів і кісток;
- нормалізує місячний цикл у жінок;
- підвищує потенцію у чоловіків;
- знижує рівень цукру в крові;
- бореться з раковими утвореннями;
- сприяє регенерації клітин;
- активізує мозкову діяльність;
- є профілактикою хвороб Паркінсона та Альцгеймера.
Протипоказання. Але далеко не для всіх макадамський горіх несе користь. Через підвищену калорійність і жирність продукту не варто вживати його у великих кількостях. Вкрай обережними з горіхом слід бути алергікам і матерям-годувальницям. У деяких випадках буває індивідуальна непереносимість макадамії. Вона може проявлятися висипом, набряком носоглотки, здуттям живота, порушенням випорожнення, кольками і нудотою.
Продукт протипоказаний у разі важких захворювань печінки, шлунка, підшлункової або кишечника. Не варто їсти макадамію при порушеному ліпідному обміні. Також слід почекати з її вживанням у разі харчового розладу.
Макадамію не рекомендується давати дітям до трьох років. Пояснюється це тим, що в шлунку дитини ще немає потрібних ферментів для розщеплення полінасичених кислот і ліпідів.
Застосування. З макадамії виробляють косметичну олію, яка має властивості розгладжувати зморшки і прискорювати регенерацію пошкодженої шкіри. Також її використовують для зміцнення волосяних цибулин.
Застосування в кулінарії. Ніжний солодкуватий смак макадамії робить її зіркою десертів. Однак це не обмежує сферу кулінарного застосування горіха. Продукт часто використовується як:
- добавки до мюслі;
- основи соусу песто або хумусу;
- інгредієнта для салатів замість грінок;
- добавки до хліба;
- борошна для випічки;
- посипки для тортів і мусів;
- основи для цукерок;
- інгредієнта для рибних страв.
Користь макадамії для жінок підвищує цінність продукту як перекусу і добавки до їжі. Горіх радять додавати в сніданки з вівсяних пластівців, випічку або десерти. Що стосується борошна з макадамії, то це абсолютно унікальний продукт. Його можна використовувати у випічці замість молочних продуктів або яєць.
Для перекусу можна купувати готові очищені горіхи або в шкаралупі.